25. szabály

Célkitűzés

  1. Tűzz ki célokat! Ha nincsenek céljaid, csak sodródhatsz.

Célokat alapvetően 3 távon érdemes kitűzni. Rövid, közép, és hosszú távon.

Mindhárom távon legalább három terület céljaival érdemes gondolkoznunk.

–        Személyes célok

–        Családi célok

–        Munka/karrier célok

Minden területen, és mindegyik távra legalább 5-5 db célt határozzunk meg!

  • Személyes cél pl.: elolvasom a könyvemet, lefogyok, edzésre járok, lefutom a maratont, megtanulok angolul eredetiben olvasni, veszek egy komolyabb bringát, gyűjtök a vágyott karórára (a hobbimra), gyakorlom az asszertív viselkedést, megtanulok állítással fogalmazni, lecserélem a téli gumikat, megoldom az ajándékba kapott ördöglakatot, gyakorlom a zongorajátékot, megírok egy verset a páromnak szülinapjára, komponálok egy dalt, minden nap 23 órára ágyba kerülök, minden nap csinálok annyi fekvőtámaszt egyhuzamban, ahány éves vagyok…
  • Családi cél pl.: kifestjük a nappalit, lecseréljük az autót, elmegyünk nyaralni, lenyírom a füvet, megjavítom a kerítést, kimosom a függönyöket, nagyobb lakásba/házba költözünk, kifizetjük a hitelünket, elmegyünk egy egész napos lovas túrára, megszervezem a kenus-sátorozós hétvégét, …
  • Munkahelyi, vagy karrier cél pl.: megtanulom az „Y” szoftvert használni, elvégzem a munkámat munkaidőben, többet delegálok, elvégzem a „Zéta” tanfolyamot, megszerzem a „Kappa” minősítést, kényelmesebb munkaidő beosztásban dolgozom, elérem, hogy napi 8 órát dolgozzak heti 5 nap alatt, megvalósítom a tervezett X fejlesztést, megtudom, hogy mit tegyek az előléptetésemért, …

2. Határidőzzük! Adjunk minden célunknak egy reális határidőt, hogy mikor kezdjünk hozzá. Amíg nincs határidő, addig csak egy vágy, vagy egy álom, amit tervezünk. Akkortól számít célnak, amikor van határideje.

3. Rendezzük sorba!

4. Valósítsuk meg, érjük el a céljainkat!

Időnként ellenőrizzük, frissítsük a célkitűzéseinket!